Schiller Pension

Vigtigste faciliteter

  • WiFi

  • Indtjekning/Udtjekning

  • Kæledyr ikke tilladt

Placering

    Schiller Pension har 11 værelser med bekvem beliggenhed i Bielefeld og 25 minutters gang fra Bielefeld Hovedbanegård. Hotellet tilbyder en en parkeringsplads på stedet.

    Hotellet ligger 3 km fra Burg Sparrenberg, mens Altstädter Nicolaikirche ligger 2 km fra indkvarteringen. 25 minutters gåtur fra denne komfortable indkvartering fører dig til hjertet af Bielefeld. Du kan komme til Museum Wäeschefabrik om få minutter i bil. Der er Ringlokschuppen busstoppested inden for 300 meter fra hotellet.

    Imbiss-Stube Generotzki og Inferno Pizzeria ligger 550 meter fra gæstehus.

    Anmeldelse fra hotelkritiker

    Mit ophold på Schiller Pension var en sand fornøjelse, hvor renligheden i mit værelse virkelig stod ud. Hotellet tilbyder en række moderne faciliteter, der gør det nemt at slappe af, herunder gratis wi-fi og en fælles køkken, hvor man hurtigt kan tilberede et måltid. Gæstfriheden var uovertruffen, og de ansatte var altid klar til at hjælpe med et smil. Beliggenheden er ideel, med nem adgang til parkeringsmuligheder, hvilket gør det praktisk for dem, der rejser med bil. Desuden nød jeg den hyggelige atmosfære i hotellets café, hvor man kan starte sin dag med en god kop kaffe. Samlet set er Schiller Pension en fantastisk kombination af værdi for pengene og en bæredygtig oplevelse, der efterlader et varigt indtryk.

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 11:00

    Værelsesmuligheder på Schiller Pension Bielefeld

    Indtjekning
    Udtjekning
    Gæster
    2 gæster

    Voksne:

    2

    Børn:

    0
    Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Toiletter billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede
    Værelse med en kingsize-seng

    Størrelse: 15 m²

    Sengetype: 1 enkeltseng

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede Schiller Pension Bielefeld Korridorer billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Toiletter billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede Schiller Pension Bielefeld Køkken billede
    Værelse Deluxe med en queensize-seng

    Størrelse: 18 m²

    Sengetype: 2 enkeltsenge

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede Schiller Pension Bielefeld Korridorer billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Toiletter billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede
    Tre mands værelse Deluxe

    Størrelse: 29 m²

    Sengetype: 3 enkeltsenge

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Korridorer billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede Schiller Pension Bielefeld Køkken billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede
    Private Bathroom Room

    Sengetype: 1 enkeltseng

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede Schiller Pension Bielefeld Korridorer billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Senge billede Schiller Pension Bielefeld Faciliteter billede Schiller Pension Bielefeld Køkken billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede Schiller Pension Bielefeld Værelse billede
    Værelse

    Sengetype: 1 enkeltseng

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Værelse billede
    Private Bathroom Queen Room

    Sengetype: Kingsize-seng

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Køkken billede
    Værelse Economy

    Sengetype: 1 enkeltseng

    Mere info +
    Schiller Pension Bielefeld Håndvaske billede
    Værelse Economy med to enkeltsenge

    Sengetype: 2 enkeltsenge

    Mere info +

    Beliggenhed af Schiller Pension Bielefeld

    Vartegn
    Gode restauranter
    Transport
    Vis steder i nærheden

    Steder i nærheden

    Lufthavne (1)

    Paderborn Lippstadt Lufthavn
    64.5 km

    Togstationer (1)

    Train Station Bielefeld
    1.9 km

    Vartegn (11)

    Wilhelm Hunerhoff
    700 m
    Jackpot
    750 m
    Petrikirche
    850 m
    Jazzclub Bielefeld
    900 m
    „Christus fur alle“ Bielefeld e.V
    950 m
    Kreuzkirche
    950 m
    Suleymaniye Camii
    1.2 km
    Gerhard Bunte
    1.2 km
    Mevlana Camii
    1.2 km
    Ursulinenkloster
    1.2 km
    SchücoArena
    2.8 km

    Gæsteanmeldelser om Schiller Pension Bielefeld

    Her kan du finde verificerede anmeldelser, som vores brugere har lagt ud på denne hjemmeside

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort

    Anmeldelse er ikke sendt.

    Prøv igen.

    Tak, fordi du abonnerer
    Valuta
    • USD US dollar
    • EUR Euro
    • GBP Britisk pund
    • AUD Australsk dollar
    • CAD Canadisk dollar
    • BRL Brasiliansk real
    • CNY Kinesiske yuan
    • CZK Tjekkiske koruna
    • DKK Dansk krone
    • HKD Hong Kong dollar
    • ILS Nye israelske shekel
    • JPY Japanske yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Newzealandsk dollar
    • NOK Norsk krone
    • PLN Polske zloty
    • RON Rumænske lei
    • RUB Russisk rubel
    • SAR Saudi riyal
    • SGD Singapore dollar
    • ZAR Sydafrikanske rand
    • KRW Sydkoreanske won
    • SEK Svensk krone
    • CHF Schweizerfranc
    • TRY Tyrkisk lira
    • UAH Ukrainsk hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailandsk baht
    Vælg sprog
    Tjek de bedste tilgængelige priser
    Indtast dine datoer for at se priser
    Indtjekning
    Udtjekning
    Gæster
    2 gæster

    Voksne:

    2

    Børn:

    0
    Schiller Pension Bielefeld